Prodej zavedené firmy několika spolumajitelů bez mediátora se může táhnout celé měsíce

Date:

Ne vždy je prodej zavedené firmy procházkou růžovým sadem. V některých případech nejde ani tak o to, že by o firmu nebyl zájem, ale dohady často vznikají ve firmách, které mají více spolumajitelů. Jak takovou situaci vyřešit elegantně a k radosti všech zúčastněných?

Pro snadný prodej zavedené firmy se vyplatí najmout si prostředníka

Prodej zavedené firmy, která nemá jednoho majiteli, ale hned několik spolumajitelů, se může zkomplikovat. Proto je nejjednodušším řešením najmout si mediátora neboli prostředníka. Jeho hlavní funkce při prodeji aktivní firmy spočívá totiž v tom, že nestraní ani jednomu ze spolumajitelů, ale snaží se najít takový kompromis, se kterým budou všechny strany spokojené.

Prodej aktivních firem snadno a bez rozepří

Co člověk, to jiný názor. To platí zejména v případech, kdy je každý spolumajitel firmy na prodej jiný a o prodeji firmy má jiné představy. Kromě toho, že každý ze spolumajitelů může mít jiné požadavky na finanční zisk, může se lišit také představa o tom, komu by měla být firma prodána. Proto je důležité najít si spolehlivého mediátora, který má zkušenosti v oboru a dokáže udobřit i rozhádané spolumajitele.

Zkušený mediátor je při prodeji firmy připravený na vše

Existuje řada scénářů, které mohou při prodeji aktivní firmy nastat, přičemž majitelé o nich nemají ani potuchy. Zato zkušený mediátor ví, jak se v případě obchodování se společnostmi chovat a jaké nové majitele shánět.

Každá situace lze vyřešit, i když to někdy nemusí být patrné na první pohled. Aby se z obchodování s aktivní firmou na prodej nestalo drama, měli by spolumajitelé zvážit najmutí profesionálního mediátora, který jim během celého procesu bude k dispozici a povede je až do zdařilého cíle.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Čeká nás v brzké době úplné zrušení hotovosti? Jaké bude mít dopady a na koho?

Ač spousta Čechů zrušení hotovosti podporuje, neboť ji téměř...

Rizika a výhody investování do akcií. Jak zvolit tu správnou strategii? A zvládnu to sám?

Investice hýbou světem a lákají všechny, kdo mají peníze...

Srovnání parametrů Norton Secure VPN vs Free VPN Planet: Co vybrat?

Která ze dvou VPN je lepší: Norton Secure VPN,...

Šedý klenot mezi drahými kameny, to je hematit

Hematit má stříbřitě šedou barvu. Už na pohled tak...