Poptávka po antigenových testech zvýšila tržby farmaceutického koncernu Roche

Date:

Švýcarský farmaceutický koncern Roche oznámil za 1. čtvrtletí růst tržeb o více než desetinu, čímž překonal očekávání trhů. Výsledky do velké míry ovlivnily vysoké poptávky v USA po rychlých antigenových testech, jakož i po lécích pro hemofiliky, onkologických pacientů a pacientů se roztroušenou sklerózou. TASR o tom informuje na základě zpráv agentury Reuters a portálu RTTNews.

Společnost v pondělí uvedla, že tržby za první tři měsíce letošního roku dosáhly 16,44 miliardy švýcarských franků (15,91 miliardy eur). Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku to znamená růst o 10,11 % a bez započtení kurzových vlivů o 11 %. Firma tak překonala očekávání trhů, která počítala se zvýšením tržeb na 16 miliard CHF.

Pod výraznější než očekávaný růst tržeb se velkou měrou podepsala divize diagnostiky. Ta zaznamenala zvýšení tržeb o 24 % na 5,3 miliardy CHF. Její výsledky podpořil zejména vysoký zájem ve Spojených státech o rychlé antigenové testy, vyšší byla však také poptávka po dalších testech. Tržby vzrostly i ve farmaceutické divizi, a to o 6%.

A person holds a positive covid-19 Antigen test in his hand. Home rapid test. Health and medicine concept.

Co se však týká budoucí poptávky po antigenových testech, Roche očekává, že ve 2. kvartálu budou výsledky slabší a horší budou i za celý rok. Společnost počítá s tím, že tržby týkající se produktů spojených s nemocí COVID-19 klesnou letos o 2 miliardy CHF na přibližně 5 miliard CHF.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Čeká nás v brzké době úplné zrušení hotovosti? Jaké bude mít dopady a na koho?

Ač spousta Čechů zrušení hotovosti podporuje, neboť ji téměř...

Rizika a výhody investování do akcií. Jak zvolit tu správnou strategii? A zvládnu to sám?

Investice hýbou světem a lákají všechny, kdo mají peníze...

Srovnání parametrů Norton Secure VPN vs Free VPN Planet: Co vybrat?

Která ze dvou VPN je lepší: Norton Secure VPN,...