Poptávka po antigenových testech zvýšila tržby farmaceutického koncernu Roche

Date:

Švýcarský farmaceutický koncern Roche oznámil za 1. čtvrtletí růst tržeb o více než desetinu, čímž překonal očekávání trhů. Výsledky do velké míry ovlivnily vysoké poptávky v USA po rychlých antigenových testech, jakož i po lécích pro hemofiliky, onkologických pacientů a pacientů se roztroušenou sklerózou. TASR o tom informuje na základě zpráv agentury Reuters a portálu RTTNews.

Společnost v pondělí uvedla, že tržby za první tři měsíce letošního roku dosáhly 16,44 miliardy švýcarských franků (15,91 miliardy eur). Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku to znamená růst o 10,11 % a bez započtení kurzových vlivů o 11 %. Firma tak překonala očekávání trhů, která počítala se zvýšením tržeb na 16 miliard CHF.

Pod výraznější než očekávaný růst tržeb se velkou měrou podepsala divize diagnostiky. Ta zaznamenala zvýšení tržeb o 24 % na 5,3 miliardy CHF. Její výsledky podpořil zejména vysoký zájem ve Spojených státech o rychlé antigenové testy, vyšší byla však také poptávka po dalších testech. Tržby vzrostly i ve farmaceutické divizi, a to o 6%.

A person holds a positive covid-19 Antigen test in his hand. Home rapid test. Health and medicine concept.

Co se však týká budoucí poptávky po antigenových testech, Roche očekává, že ve 2. kvartálu budou výsledky slabší a horší budou i za celý rok. Společnost počítá s tím, že tržby týkající se produktů spojených s nemocí COVID-19 klesnou letos o 2 miliardy CHF na přibližně 5 miliard CHF.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Srovnání parametrů Norton Secure VPN vs Free VPN Planet: Co vybrat?

Která ze dvou VPN je lepší: Norton Secure VPN,...

Prodej zavedené firmy několika spolumajitelů bez mediátora se může táhnout celé měsíce

Ne vždy je prodej zavedené firmy procházkou růžovým sadem....

Šedý klenot mezi drahými kameny, to je hematit

Hematit má stříbřitě šedou barvu. Už na pohled tak...

Odboráři v Jaguar Land Rover požadují vyšší platy a lepší pracovní podmínky

Moderní obory zastupující zaměstnance a vedení společnosti Jaguar Land...