Srovnání parametrů Norton Secure VPN vs Free VPN Planet: Co vybrat?

Date:

Která ze dvou VPN je lepší: Norton Secure VPN, nebo se spíše vyplatí Free VPN Planet? Parametry obou VPN jsme pečlivě porovnali, sečetli body a výsledek je 7,6/10 – 7,6/10.

Test rychlosti Norton SECURE VPN – Free Planet VPN, kdo je rychlejší?

Rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dat je asi nejdůležitější parametr, platí to i o Norton Secure VPN a Free VPN Planet.

Průměr měření downloadu u první z testovaných dosáhl hodnoty 119 Mb/s, stahování u druhé VPN běželo 68 Mb/s. Norton Secure VPN se ukázala o 51 Mb/s rychlejší nežli Free VPN Planet.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u Norton Secure VPN byl 76 Mb/s. Free VPN Planet jsme naměřili rychlost 63 Mb/s, čili je o 13 Mb/s pomalejší.

Třetí parametr (rychlost odezvy) byl u první testované VPN 13 ms. U druhé Free Planet VPN jsme naměřili 21 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž Norton Secure VPN se ukázala být o 8 ms lepší.

Skóre po první disciplíně Norton Secure VPN vs Free VPN Planet je zatím 7 /10 : 5/10.

Dokáže Norton SECURE VPN streamovat Netflix?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, Norton Secure VPN tuto celkem důležitou funkci má. Většinou stačí spustit VPN a vybrat některou ze zemí, Free VPN Planet cizojazyčný Netflix odemknout nedokáže.

VPN můžete také použít i pro odblokování videí, která jsou v ČR nedostupná, přičemž, Free VPN Planet takovou schopnost zahrnuje. Porovnávaná VPN funkci odblokování YouTube videí nezahrnuje.

Dobrá VPN by měla podporovat také MultiHop připojení, ochranu před únikem DNS a síťové tunelování. Taková Norton SECURE VPN má ochranu před vyzrazením DNS a Free Planet VPN pro příklad nemá zařazení stránek na whitelist.

Ve srovnání funkcí je skóre 7 /10 ku 5/10.

Jak je na tom Norton SECURE VPN v počtu serverů a zemí?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, Norton Secure VPN udává 2 800 serverů. U Free Planet VPN je uvedeno 1 260 serverů. První z dvojice tak udává o 1540 víc .

Obdobně důležitý je počet zemí, kde jsou servery, u Free VPN Planet byl 5. Srovnávaná VPN nabízí 30, čili o 25 víc. V tomto srovnání tak vítězí .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých Norton SECURE VPN zvládne 5. Free Planet VPN současně připojí 10 zařízení. Další parametry si přečtěte v článku nejlepší VPN.

Jaké platformy umí Norton SECURE VPN a jaké umí Free VPN Planet?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, Norton SECURE VPN podporuje zařízení se systémem Android a ochrání zařízení s iOS. Druhá VPN ze srovnání Free Planet VPN operační systém iPhone iOS ochrání, Android zvládne krýt.

Poskytování informací o uživatelích VPN se řídí zákony země, kde má společnost registrované své sídlo. Norton SECURE VPN má sídlo v USA. Sídlo firmy provozující druhou VPN je v Rumunsku.

Aplikace Norton Secure VPN nebyla lokalizována v českém jazyce, Free Planet VPN česky taky neumí.

V hodnocení platforem dosáhla Norton Secure VPN skóre 10/10 a Free VPN Planet si nese hodnocení 10/10.

Předplatné Norton Secure VPN vs. Free Planet VPN

Free Planet VPN si lze předplatit zdarma, předplatit druhou z VPN si můžete již za 82 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení za poměr cena/funkce je 6/10, respektive 10 /10 pro druhou VPN.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prodej zavedené firmy několika spolumajitelů bez mediátora se může táhnout celé měsíce

Ne vždy je prodej zavedené firmy procházkou růžovým sadem....

Šedý klenot mezi drahými kameny, to je hematit

Hematit má stříbřitě šedou barvu. Už na pohled tak...

Odboráři v Jaguar Land Rover požadují vyšší platy a lepší pracovní podmínky

Moderní obory zastupující zaměstnance a vedení společnosti Jaguar Land...

Drahé materiály? Stavitelé mohou projekty přecenit o 15 procent

Aktuálně zákon povoluje zvýšení zakázky do 15 procent, ale...