Ceny ropy pokračují v poklesu, cena Brentu sklouzla pod 104 USD/barel

Date:

Ceny ropy pokračují v pondělí v poklesu, přičemž cena Brentu sklouzla pod 104 USD za barel (159 litrů). Náladu na ropných trzích ovlivňuje pokračování protipandemických opatření v nejlidnatějším čínském městě Šanghaj, jakož i očekávání výraznějšího zvýšení úrokových sazeb v USA. V obou případech to znamená větší tlak na ekonomiku a oslabení poptávky po ropě. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters a údajů agentury Bloomberg.

Cena severomořské ropné směsi Brent s dodávkou v červnu dosáhla do 7:33 SELČ 103,70 USD (95,87 eura) za barel. Oproti předchozí uzávěrce to znamená pokles o 2,95 USD (2,77 %). Krátce předtím cena Brentu klesla na 103,41 USD/barel, což představuje nejnižší hodnotu od 12. dubna.

Cena americké lehké ropy WTI dosáhla 99,17 USD/barel. Ve srovnání s předchozí uzávěrkou to znamená pokles o 2,90 USD nebo 2,84 %. I cena WTI klesla dříve na nejnižší úroveň od 12. dubna, kdy nakrátko dosáhla 98,93 USD/barel. Za minulý týden zaznamenaly ceny ropy v obou případech pokles o téměř 5%.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Srovnání parametrů Norton Secure VPN vs Free VPN Planet: Co vybrat?

Která ze dvou VPN je lepší: Norton Secure VPN,...

Prodej zavedené firmy několika spolumajitelů bez mediátora se může táhnout celé měsíce

Ne vždy je prodej zavedené firmy procházkou růžovým sadem....

Šedý klenot mezi drahými kameny, to je hematit

Hematit má stříbřitě šedou barvu. Už na pohled tak...

Odboráři v Jaguar Land Rover požadují vyšší platy a lepší pracovní podmínky

Moderní obory zastupující zaměstnance a vedení společnosti Jaguar Land...