Odboráři v Jaguar Land Rover požadují vyšší platy a lepší pracovní podmínky

Date:

Moderní obory zastupující zaměstnance a vedení společnosti Jaguar Land Rover v Nitře vstoupí 29. dubna do procesu kolektivního vyjednávání. Základním cílem odborů je dosažení lepších mzdových a pracovních podmínek zaměstnanců v nitranském závodě, informoval předseda Moderních odborů Jaguar Land Rover Peter Mrázik.

Nitranská automobilka čelí v krátké době již třetímu kolektivnímu vyjednávání. Moderní obory a vedení společnosti zatím nenašly společnou shodu v budoucím směřování podniku. Odboroví předáci informovali, že zaměstnavatel odmítl sdílet protinávrh kolektivní smlouvy, čímž odboráři ztrácejí možnost připravit se na úvodní vyjednávání.

Zároveň varují, že dojde-li k odmítnutí zásadních požadavků, bude přímo ohrožen chod výroby a rozběh třetí změny. \“Prakticky od samého začátku působení upozorňujeme zaměstnavatele, že pokud se k zaměstnancům nezačne chovat s úctou, férově, nepřestane je přetěžovat a důstojně je neohodnotí, stabilizaci a potřebnou kvalitu závodu nedosáhne,\“ konstatoval Mrázik.

V návrhu odboráři uvádějí postup, jak najít finanční zdroje. Odboráři vidí obrovské plýtvání v hospodaření s energiemi, v dlouhodobě vysokých nákladech na fluktuaci zaměstnanců a v ostatních problémech, které jsou s neustálým odchodem zaměstnanců spojeny. Situace v závodě je napjatá i kvůli problémům s rostoucími cenami a inflací. V průzkumech, které odborová organizace realizovala mezi zaměstnanci, až 76 % pracovníků uvedlo, že jim aktuální zdražování způsobí existenční problémy.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Čeká nás v brzké době úplné zrušení hotovosti? Jaké bude mít dopady a na koho?

Ač spousta Čechů zrušení hotovosti podporuje, neboť ji téměř...

Rizika a výhody investování do akcií. Jak zvolit tu správnou strategii? A zvládnu to sám?

Investice hýbou světem a lákají všechny, kdo mají peníze...

Srovnání parametrů Norton Secure VPN vs Free VPN Planet: Co vybrat?

Která ze dvou VPN je lepší: Norton Secure VPN,...

Prodej zavedené firmy několika spolumajitelů bez mediátora se může táhnout celé měsíce

Ne vždy je prodej zavedené firmy procházkou růžovým sadem....