Odboráři v Jaguar Land Rover požadují vyšší platy a lepší pracovní podmínky

Date:

Moderní obory zastupující zaměstnance a vedení společnosti Jaguar Land Rover v Nitře vstoupí 29. dubna do procesu kolektivního vyjednávání. Základním cílem odborů je dosažení lepších mzdových a pracovních podmínek zaměstnanců v nitranském závodě, informoval předseda Moderních odborů Jaguar Land Rover Peter Mrázik.

Nitranská automobilka čelí v krátké době již třetímu kolektivnímu vyjednávání. Moderní obory a vedení společnosti zatím nenašly společnou shodu v budoucím směřování podniku. Odboroví předáci informovali, že zaměstnavatel odmítl sdílet protinávrh kolektivní smlouvy, čímž odboráři ztrácejí možnost připravit se na úvodní vyjednávání.

Zároveň varují, že dojde-li k odmítnutí zásadních požadavků, bude přímo ohrožen chod výroby a rozběh třetí změny. \“Prakticky od samého začátku působení upozorňujeme zaměstnavatele, že pokud se k zaměstnancům nezačne chovat s úctou, férově, nepřestane je přetěžovat a důstojně je neohodnotí, stabilizaci a potřebnou kvalitu závodu nedosáhne,\“ konstatoval Mrázik.

V návrhu odboráři uvádějí postup, jak najít finanční zdroje. Odboráři vidí obrovské plýtvání v hospodaření s energiemi, v dlouhodobě vysokých nákladech na fluktuaci zaměstnanců a v ostatních problémech, které jsou s neustálým odchodem zaměstnanců spojeny. Situace v závodě je napjatá i kvůli problémům s rostoucími cenami a inflací. V průzkumech, které odborová organizace realizovala mezi zaměstnanci, až 76 % pracovníků uvedlo, že jim aktuální zdražování způsobí existenční problémy.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Srovnání parametrů Norton Secure VPN vs Free VPN Planet: Co vybrat?

Která ze dvou VPN je lepší: Norton Secure VPN,...

Prodej zavedené firmy několika spolumajitelů bez mediátora se může táhnout celé měsíce

Ne vždy je prodej zavedené firmy procházkou růžovým sadem....

Šedý klenot mezi drahými kameny, to je hematit

Hematit má stříbřitě šedou barvu. Už na pohled tak...

Drahé materiály? Stavitelé mohou projekty přecenit o 15 procent

Aktuálně zákon povoluje zvýšení zakázky do 15 procent, ale...