Rusko plánuje výstavbu zásobníků ropy a nová exportní odbytiště

Date:

Rusko pracuje na výstavbě zásobníků ropy a na nových vývozních odbytištích. Cílem je zmírnit sankce uvalené západními zeměmi na Rusko za jeho válku na Ukrajině, které zasáhly i vývoz ropy. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

Rusko nemá velké ropné zásobníky, které by v současné situaci umožnily zemi větší flexibilitu v oblasti produkce a exportu. Jak ale pro média řekl státní tajemník ministerstva energetiky Pavel Sorokin, některé firmy už na těchto projektech pracují.

Šéf Státní komise Ruské federace pro nerostné zdroje Igor Špurov k tomu dodal, že Rusko by mohlo vytvořit zásobníky například v podzemních solných jeskyních na východní Sibiři, dále v oblasti Uralu či v Povolžském regionu. Výstavba takových skladovacích zařízení by mohla trvat čtyři roky.

Navíc, v souvislosti se sankcemi ruský prezident Vladimir Putin minulý týden vládě nařídil, aby do 1 června představila plán, který by mimo jiné zahrnoval i rozšíření přepravní infrastruktury do zemí Afriky, Latinské Ameriky a Asie a Tichomoří. Kromě toho, na separátní schůzce v rámci horní komory ruského parlamentu Sorokin uvedl, že Rusko by mohlo vybudovat dodatečnou infrastrukturu pro vývoz ropy v přístavech Murmansk a Indiga.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Čeká nás v brzké době úplné zrušení hotovosti? Jaké bude mít dopady a na koho?

Ač spousta Čechů zrušení hotovosti podporuje, neboť ji téměř...

Rizika a výhody investování do akcií. Jak zvolit tu správnou strategii? A zvládnu to sám?

Investice hýbou světem a lákají všechny, kdo mají peníze...

Srovnání parametrů Norton Secure VPN vs Free VPN Planet: Co vybrat?

Která ze dvou VPN je lepší: Norton Secure VPN,...