Rusko plánuje výstavbu zásobníků ropy a nová exportní odbytiště

Date:

Rusko pracuje na výstavbě zásobníků ropy a na nových vývozních odbytištích. Cílem je zmírnit sankce uvalené západními zeměmi na Rusko za jeho válku na Ukrajině, které zasáhly i vývoz ropy. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

Rusko nemá velké ropné zásobníky, které by v současné situaci umožnily zemi větší flexibilitu v oblasti produkce a exportu. Jak ale pro média řekl státní tajemník ministerstva energetiky Pavel Sorokin, některé firmy už na těchto projektech pracují.

Šéf Státní komise Ruské federace pro nerostné zdroje Igor Špurov k tomu dodal, že Rusko by mohlo vytvořit zásobníky například v podzemních solných jeskyních na východní Sibiři, dále v oblasti Uralu či v Povolžském regionu. Výstavba takových skladovacích zařízení by mohla trvat čtyři roky.

Navíc, v souvislosti se sankcemi ruský prezident Vladimir Putin minulý týden vládě nařídil, aby do 1 června představila plán, který by mimo jiné zahrnoval i rozšíření přepravní infrastruktury do zemí Afriky, Latinské Ameriky a Asie a Tichomoří. Kromě toho, na separátní schůzce v rámci horní komory ruského parlamentu Sorokin uvedl, že Rusko by mohlo vybudovat dodatečnou infrastrukturu pro vývoz ropy v přístavech Murmansk a Indiga.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Srovnání parametrů Norton Secure VPN vs Free VPN Planet: Co vybrat?

Která ze dvou VPN je lepší: Norton Secure VPN,...

Prodej zavedené firmy několika spolumajitelů bez mediátora se může táhnout celé měsíce

Ne vždy je prodej zavedené firmy procházkou růžovým sadem....

Šedý klenot mezi drahými kameny, to je hematit

Hematit má stříbřitě šedou barvu. Už na pohled tak...

Odboráři v Jaguar Land Rover požadují vyšší platy a lepší pracovní podmínky

Moderní obory zastupující zaměstnance a vedení společnosti Jaguar Land...