Startup pracuje s KInIT na technologii omezující dezinformace

Date:

Odhalování a následně omezování šíření dezinformací má být výsledkem nové technologie, na které začal pracovat tým platformy SimpliCity s Kempelenovým institutem inteligentních technologií (KInIT). Technologii mají testovat v lokálních online komunitách.

Projekt vychází z platformy slovenského startupu, jejímž cílem je efektivní komunikace měst s občany, tedy sjednocení komunit, organizací a obyvatel do jedné aplikace umožňující online sdílení relevantních místních informací. Slovenskou platformu již využívá více než 25 amerických sídel, například Santa Maria či Sacramento v Kalifornii. „Jelikož se velká města jako Miami ptají, jak bude obsah informací na platformě chráněn, rozhodli jsme se spojit s institutem KInIT, který má bohaté zkušenosti s bojem proti dezinformacím,“ vysvětlil spoluzakladatel SimpliCity Juraj Gago.

Nová technologie by měla využívat procesy umělé inteligence rychleji a efektivněji ověřující fakta v kombinaci s moudrostí davu. „Uživatelé budou moci nahlásit obsah, který považují za nevhodný,“ vysvětlil Jakub Šimko z KInIT. „Zároveň vytváříme také automatické detekční mechanismy škodlivého chování a obsahu, které pomohou zaměřit se na kritický obsah,“ dodal o připravované technologii.

Prototyp nové technologie by měl být testován již letos. „Problém přebytku škodlivých informací způsobuje celkově chaos ve světě. Proto věřím, že právě toto řešení může mít pozitivní a převratný dopad na budoucnost přijímání a šíření informací v online prostředí,“ dodal druhý ze zakladatelů startupu Andrej Krúpa.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Srovnání parametrů Norton Secure VPN vs Free VPN Planet: Co vybrat?

Která ze dvou VPN je lepší: Norton Secure VPN,...

Prodej zavedené firmy několika spolumajitelů bez mediátora se může táhnout celé měsíce

Ne vždy je prodej zavedené firmy procházkou růžovým sadem....

Šedý klenot mezi drahými kameny, to je hematit

Hematit má stříbřitě šedou barvu. Už na pohled tak...

Odboráři v Jaguar Land Rover požadují vyšší platy a lepší pracovní podmínky

Moderní obory zastupující zaměstnance a vedení společnosti Jaguar Land...