Německo odolává tlaku zavést embargo na ruský plyn. Scholz má tři důvody

Date:

Scholz hovoří o třech důvodech, proč na tom Německo trvá. Prvním důvodem je, že by to nevedlo k zastavení války. „Kdyby byl Putin přístupný ekonomickým argumentům, tak by tuto ‚šílenou‘ válku vůbec nerozpoutal,“ uvedl pro Speigel.

Druhým důvodem je, že Německo se chce vyhnout dramatické hospodářské krizi, která by se projevila ztrátou milionů pracovních míst a zavřením továren, které by se už nikdy neotevřely. To by podle Scholze mělo zásadní vliv nejen na Německo a na celou Evropu, ale výrazně by to ovlivnilo financování obnovy Ukrajiny. „Je to moje zodpovědnost říci, že nemůžeme dopustit, aby se to stalo,“ uvedl Scholz.

Petrochemical oil refinery, Refinery oil and gas industry, The equipment of oil refining, Close-up of Pipelines and petrochemical industrial plant towers view of oil and gas refinery

Třetí důvod uvedl v podobě řečnické otázky: „A za třetí, přemýšlí vůbec někdo o globálních důsledcích?“

Scholz připustil, že Německo se mělo již dříve zbavovat závislosti na ruském plynu, spíše hledat dodavatele, kteří by ruský plyn mohli nahradit. Připustil, že už po zabrání Krymu v roce 2014 se měli vůči Rusku začít uplatňovat část dnešních sankcí. Také mělo Německo urychlit využívání obnovitelných zdrojů energie, aby se stalo nezávislé na dovozu a na fosilních palivech, což by pomohlo i životnímu prostředí, řekl pro Der Speiegel.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Srovnání parametrů Norton Secure VPN vs Free VPN Planet: Co vybrat?

Která ze dvou VPN je lepší: Norton Secure VPN,...

Prodej zavedené firmy několika spolumajitelů bez mediátora se může táhnout celé měsíce

Ne vždy je prodej zavedené firmy procházkou růžovým sadem....

Šedý klenot mezi drahými kameny, to je hematit

Hematit má stříbřitě šedou barvu. Už na pohled tak...

Odboráři v Jaguar Land Rover požadují vyšší platy a lepší pracovní podmínky

Moderní obory zastupující zaměstnance a vedení společnosti Jaguar Land...